(Ak si tu prvý krát, znamená to, že tvoje predchádzajúce rozhodnutie bolo správne.)

 Gratulujem!

Vzdelávanie v podnikaní a hľadanie informácií

Existuje množstvo možností, ale na začiatku sme si napísali, že efektivita v podnikaní je hlavný zdroj napredovania a tým pádom tvorenia zisku a o ten prioritne ide. Keďže efektivita patrí do každej oblasti, tak vzdelávanie a hľadanie informácii k tomu patrí.

Základné pravidlo:

Každý odborník v akejkoľvek oblasti dokáže urobiť veci vo svojej oblasti:
lacnejšie, rýchlejšie, efektívnejšie

ako TY. 

Toto je dôvod kupovať si veci, aj prácu od odborníkov
a svoj čas venovať tomu v čom si odborník TY. 

 

Najlacnejší zdroj informácií je dnes internet. Ale problémov internetu je množstvo blbosti a neprávd. Pričom oddeliť tú správnu informáciu bez konfrontácie s praxou a výsledkami nie je ľahké pre človeka, ktorý sa tomu nevenuje.

Potom tu existuje množstvo kníh, ktorých nevýhody sú, že sú väčšinou písané jedným autorom, ktorý je odborník na jednu oblasť podnikania a jeho niektoré veci nemusia platiť na Teba. Ale niekoľko základných kníh by si mal prečítať každý.

Následujú kouči, školitelia, a rôzne organizácie, ktorých kvalitu väčšinou zistíte až po absolvovaní školenia. Môžete si na nich vyhľadať referencie, ale to je znova investícia času. Preto je občas dobré si nechať poradiť.

Pre začiatok podnikania je efektívnejšie ako časovo, tak aj finančne "kúpiť" si prehľad voľne dostupných informácii na internete, kde už idete priamo na konkrétny článok, alebo konkrétny web, pričom nestrácate čas hľadaním daného webu, ale už iba investujete čas do vzdelávania.

Samozrejme, vždy je to rozhodnutie na tebe.
Nečakaj, že niekto (správne) rozhodne za Teba.


Ďalšie veci k samovzdelávaniu nájdeš v materiáloch, o ktorých sa dočítaš v závere.

Ak chceš pokračovať, tak pokračuj ďalším rozhodnutím. Podnikanie je hra, ktorá ťa musí baviť, aj keď ťa občas bude hnevať.

Jedna ikona Ťa posunie ďalej a druha o trocha naspäť, ako to bude aj v podnikaní, ale ponechá ti šancu rozhodnúť sa znova a pokračovať ďalej k cieľu.


PIATY (predposledný) krok na tvojej ceste k podnikaniuna tomto webe.
(Zase rozhodnutie)

 


     krok uspech leftkrok uspech