webdizajn 2

webdizajn 2

Web dizajn SLAVOMIR

TERAZ - Nezabezpečené | http://vasadomena.sk
POTOM - Zabezpečené | https://vasadomena.sk

 Okrem zvýšenia dôveryhodnosti a bezpečnosti vášho webu je hlavným dôvodom na prechod Search Engine Optimization (SEO). Google už v roku 2014 avizoval, že jeho najväčšou prioritou je bezpečnosť. Následne začal zabezpečené stránky zvýhodňovať.

Od júna 2018 bude Google nezabezpečené weby označovať, ako nie bezpečné (Not Secure). 

Preto je práve teraz najvyšší čas zabezpečiť svoj firemný web. Ak to urobíte teraz, získate poriadny náskok pred konkurenciou. Možnosť získať nových zákazníkov za to určite stojí, čo poviete?

zabezpecene10


O tom, že HTTPS je zabezpečený prenosový protokol a ako funguje SSL certifikát, už iste viete. Na výber máte certifikáty od Let’s Encrypt zdarma, ktoré svojim klientom automaticky ponúkajú aj rôzne krabicové e-shopové systémy.

 

Prechod na HTTPS a SEO

Dôveryhodné a bezpečné e-shopy a webstránky sú dnes základom každého úspešného podnikania na internete.

 

Aké sú SEO výhody prechodu na HTTPS?

  • seoLepšie pozície vo výsledkoch vyhľadávania – predbehnete konkurenciu, ktorá SSL certifikát nemá a získate nových zákazníkov. HTTPS je jedným z hlavných hodnotiacich faktorov umiestnenia vášho webu v SERP.
  • Vyššia rýchlosť načítania webu.
  • Rozdiel pocítite aj v presnejšom prehľade zdrojov smerujúcich na váš web v Google Analytics (GA). Ak návštevník prejde z HTTPS na HTTP odkaz na váš web, GA ukáže návštevu ako priamu.
  • Možnosť spustiť produktové kampane v Google AdWords.
  • V súlade s bezpečnostným trendom na HTTPS fungujú aj produktové porovnávače, Google Merchant, resp. všetky Google produkty. Rovnako aj platobné brány, napr. GoPay a online platobné systémy fungujú na zabezpečených protokoloch HTTPS.

 

Ak chcete aj naďalej profitovať aj zo svojej prezentácie na webe, prechod na HTTPS nemôžete ďalej odkladať.

 

Čo, ako a prečo

Web dizajn SLAVOMIR


TVORBA WEBU PODĽA VAŠICH POTRIEB